×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 911

ملات ترمیمی متوسط دانه
INDUCRET-BIS 5/40

ملات نرم پایه سیمانی است که پس از اختلاط با آب آماده مصرف می باشد.

  مصارف : INDUCRET-BIS 5/40 به عنوان ملاتی بدون افت و تغییر حجم برای پر کردن تخریب هایی با عمق 5 تا 40 میلیمتر به همراه پرایمر 2/0 BIS-INDUCRET جهت ترمیم بستر های بتنی عمودی و افقی و سطوح بالا سری تحت بارهای دینامیکی

خواص و مزایا:

  • مانع نفوذ آب
  • با قابلیت عبور بخار آب
  •  کاهش میزان نفوذ CO2
  • مقاوم در برابر نمک های یخ زدایی
  • اعمال آسان
  • بدون ترک و با میزان جمع شدگی کم حتی تحت تاثیر بارهای دینامیکی
  • مقاومت بالا در برابر کربوناسیون

 

دستورالعمل مصرف :

آماده سازی سطح :

پیش از اعمال INDUCRET-BIS 5/40  ، آرماتورهای فولادی عریان و نمایان شده باید با 2/0 BIS-INDUCRET بر اساس دستورالعمل محصول مربوطه پوشش داده شوند. سطوح زیرین می بایست محکم با قابلیت تحمل بار بوده و عاری از هر گونه ذرات سست ، پوک و مواد مانع چسبندگی نظیر گریس ، تکه های رنگ و سایر آلودگی ها باشند. سطح پیش از اعمال INDUCRET-BIS 5/40 باید با واترجت ، سند بالست یا سنباده آماده سازی شده باشد و هنگام اعمال این محصول باید کاملا خیس باشد ، در صورتی که برای اعمال 2/0 BIS-INDUCRET کمی نم دار بودن سطح کافی است.

اختلاط:

جهت تهیه ملات ترمیمی :

اختلاط 25 کیلوگرم INDUCRET-BIS 5/40 با 3/5-3/75 لیتر آب 

ابتدا 80 %از میزان آب مورد نیاز در ظرف تمیز ریخته شده ، سپس با یک هم زن مناسب )تقریباً rpm 300 ) INDUCRET-BIS 5/40 به ظرف اضافه گردد. این عمل برای مدت زمان در حدود 5 -3 دقیقه تا دستیابی به مخلوطی کاملا یکنواخت و بدون کلوخه ادامه می یابد. سپس میزان باقی مانده آب به مخلوط اضافه شده و برای مدت زمان 2 دقیقه هم زده می شود. برای آماده سازی احجام بالاتر از میکسر های تیغه ای قوی باید استفاده شود. در هر مرحله اختلاط ، تنها میزانی از مواد که در زمان های قید شده در جدول مشخصات فنی قابل اعمال و مصرف می باشند ، مخلوط گردند .

تجهیزات مورد نیاز : کاردک ، ماله فلزی و چوبی ، لیسه و . . .

طریقه اعمال دستی :

INDUCRET-BIS 5/40 را تنها می توان به همراه زیر لایه ( پرایمر ) 2/0 BIS-INDUCRET استفاده نمود. 2/0 BIS-INDUCRET باید با یک قلم موی زبر ، به سطح زیرین که نم دار نیز می باشد اعمال گردد. باید اطمینان حاصل نمود که کلیه سطوح با این ماده پوشش داده شده و تمامی خلل و فرج پر شده باشند.

INDUCRET-BIS 5/40 باید به صورت خیس بر خیس بر روی ملات واسط چسبندگی اعمال نمود.

INDUCRET-BIS 5/40  بر 2/0 BIS-INDUCRET با ابزار مناسب تا حصول ضخامت مورد نظر اعمال می گردد. در انتهای کار می بایست سطح ملات را صاف و آن را تحکیم نمود.

طریقه اعمال با اسپری :

زمانی که از اسپری استفاده می شود دیگرالزامی به اعمال پرایمر 2/0 BIS-INDUCRET به عنوان واسط چسبندگی نمی باشد. سطح باید کاملا اشباع و نم دار باشد. پس از اختلاط مواد ، ملات را می توان با اسپری مناسب با سر MAWO اعمال نمود.جهت حصول اطمینان از پوشش یکنواخت مواد بر سطح به یک کمپرسور باد صنعتی نیاز است. (فشار بار 4-5 / هوا 4 m3  حداقل)

مصالح باید از دهانه اسپری با حالت دوار خارج شود. هنگام اعمال اولین لایه ، تمامی سوراخ ها ، کرموشدگی ها و منافذ پشت میلگردها باید پر و تسطیح شوند. لایه دوم باید طوری اعمال شود که ضخامت مورد نظر را تامین نماید. در انتها می بایست سطح را به روش مناسب تسطیح نمود.

لازم به ذکر است که اجرای دو لایه 2/0 BIS-INDUCRET بعنوان لایه بازدارنده خوردگی باید حداقل 72 ساعت قبل از اجرای INDUCRET-BIS 5/40 انجام گیرد.

عمل آوری و محافظت : سطح پس از اعمال INDUCRET-BIS 5/40 حداقل برای 1 روز می بایست محافظت شود. دقت شود تابش مستقیم خورشید ، به دلیل داشتن دمای بالا باعث خشک شدن پیش از موعد خواهد شد بنابراین باید با روش های مناسب از به وجود آمدن این پدیده ممانعت نمود.

ایمنی و سلامت : INDUCRET-BIS 5/40 حاوی سیمان است که باعث واکنش های شیمیایی می شود بنابراین باید از تماس با دست و چشم اجتناب شود و در صورت وقوع با آب فراوان شستشو داده شود و سریع به پزشک مراجعه شود.

توصیه های مهم :

- پس از اعمال سطح با پوشش مناسب پوشانده شود تا در برابر باران محافظت گردد.

- دمای پایین تر از 20 +درجه سانتیگراد باعث کاهش زمان گیرش و دمای بالاتر از 20 +درجه سانتیگراد باعث کاهش زمان گیرش می شود.

- جهـت اختلاط بایـد از آب شـیرین(تازه) اسـتفاده شـود. پـس از شـروع به سـفت شـدن ملات از افـزودن آب جداً خودداری شود زیرا باعث افت چسبندگی می گردد.

- در صورت وجود ابهام با دفتر فنی تماس گرفته شود.