پوشش اپوکسی آنتی داست کف
PFEP–Anti dust

این پوشش بر پایه اپوکسی پلی آمید بوده و به دلیل داشتن گرانروی بسیار پایین قدرت نفوذ بسیار بالایی دارد و تا عمق زیادی به درون بتن نفوذ می کند. همچنین این پوشش با داشتن چسبندگی بسیار بالا به سطح بتن از خروج گرد و غبار از بتن در اثر سایش جلوگیری کرده و سطح زیرین خود را در برابر نفوذ رطوبت و مواد شیمیایی محافظت می کند. سطح این پوشش قابلیت شستشو داشته و در برابر انواع مواد شیمیایی و شوینده مقاوم است.

مصارف :
به عنوان پوشش مانع گرد و غبار بر روی سطوح بتنی، آجری، سیمانی و ... که در معرض اشعه مستقیم آفتاب قرار ندارند.

خواص و مزایا :

  • گرانروی بسیار پایین
  • قابلیت نفوذ عالی در خلل و فرج بتن
  • ممانعت از خروج گرد و غبار از بتن و جلوگیری از آلودگی محیط
  • پوشاندن ایرادهای سطحی بتن
  • افزایش مقاومت بتن در برابر سایش
  • محافظت بتن در برابر مواد شیمیایی نظیر اسیدها، قلیاها، شوینده ها، بنزین، نفت، گازوئیل و ...

آماده سازی سطح :
سطح باید عاری از هر گونه آلودگی و مواد سست و ناپایدار باشد. آلودگی ها و مواد سست سبب افت شدید چسبندگی پوشش به سطح می گردند.قبل از اعمال پوشش بر روی سطح در صورتی که سطح نیاز به ترمیم داشته باشد این عملیات انجام گیرد. توصیه می شود در صورت بالا بودن میزان جذب سطح قبل از اعمال این پوشش از پرایمر بتن اپوکسی پلی گام PFEP-2168 استفاده شود. در صورت نیاز می توان این پوشش را در چند لایه اجرا نمود.

 

شرایط محیطی اعمال :
درجه حرارت محیط در طی مراحل رنگ آمیزی بین 5+ تا 50 + درجه سانتی گراد باشد . همچنین دمای محیط باید حداقل 3 درجه سانتی گراد بالاتر از نقطه شبنم باشد.

روش اعمال :
پس از آماده سازی سطح، اجزاء رنگ را به نسبت اختلاط معین (مطابق بسته بندی و دستورالعمل) مخلوط نموده و با همزن مناسب کاملاً همزده تا یک ترکیب یکنواخت و یکدست حاصل شود. این رنگ توسط قلم مو و رولر و اسپری معمولی قابل اعمال است. در محیطهای بسته تهویه هوا در خلال اعمال رنگ ضروری است.  

پس از اتمام کار، بلافاصله کلیه تجهیزات را با تینر T-950  شستشو دهید.

* توجه شود که این پوشش جهت اعمال بر روی سطوح بتنی مرطوب و آلوده به روغن و چربی مناسب نیست.